Máš web na WordPressu a ...

  • s texty na webu pracuješ hlavně metodou pokus - omyl?
  • nesebrala jsi odvahu k práci s novým editorem?
  • při vkládání článků se často vztekáš nebo je ti do breku?

... prostě nemůžeš přijít na chuť blokovému editoru?

  • Právě pro tebe jsem připravila

návod

  • 3 videolekce v celkové délce 2 hodiny a 37 minut
  • 24 rozšiřujících návodů pro jednotlivé bloky Gutenbergu
  • 3 praktické bonusy: přehled všech bloků, shrnutí práce s bloky a checklist nového článku

Jaké videolekce jsou součástí návodu?

  • Práce s blokovým editorem

V této videolekci se podíváme na to, jak v Gutenbergu vytvořit nový příspěvek / stránku a zkopírovat do něj text připravený ve Wordu nebo podobném editoru. Pak tě seznámím se základy práce s Gutenbergem, s možnostmi nastavení bloků a pak také se speciálními bloky, které pracují s dalšími bloky.

délka videolekce – 55:06

  • Bloky v praxi

V této lekci uvedeme do praxe to, co jsme si ukazovali v té předchozí a co najdeš v Návodech pro všechny bloky. Ukážu ti, jak vytvořit hlavní stranu webu. Tvoje hlavní strana bude pochopitelně jiná, sestavíš si ji podle toho, co na ní chceš mít ty. Po shlédnutí této lekce už budeš vědět, jak na to.

délka videolekce – 48:23

  • Nastavení příspěvku / stránky

Až budeš mít obsah článku / stránky hotový, ukážu ti, jak připravit článek / stránku ke zveřejnění. Společně tedy nastavíme ještě vlastnosti celého dokumentu. A až bude vše opravdu připraveno, článek / stránku zveřejníme.

délka videolekce – 54:11

A co ty bonusy?

Ty vlastně tvoří víc než polovinu celého Gutenbergu v malíčku. Hlavně jeden z nich je fakt výživný!

Přehled všech bloků Gutenbergu

... abys věděla, kam pro který blok sáhnout

Návody pro všechny bloky

... podrobný návod pro všechny typy bloků

Shrnutí práce s bloky

... aby to bylo všechno pohromadě

Checklist nového článku

... abys na nic nezapomněla, než ho zveřejníš

Jak Gutenberg v malíčku funguje?

1

Vyplníš a uhradíš objednávku.

2

Po připsání platby dostaneš e-mailem přístupové údaje k návodu.

3

Přihlásíš se na web návodu a pustíš se do studia Gutenbergu.

Veškerý obsah návodu je přístupný hned po přihlášení.  Nemusíš čekat na otevření další lekce, ani mít pocit, že něco nestíháš. Sama si  určuješ tempo, kterým budeš návod procházet.

Přístup k návodu není nijak časově omezený. Dokud bude návod na webu k dispozici, můžeš ho používat. Garantuji dostupnost návodu minimálně po dobu 1 roku od zakoupení.

Návod aktualizuji vždy se spuštěním nového běhu kurzu První krůčky s WordPressem. Kurz probíhá 2× ročně – v lednu a v září, v té době tedy proběhnou i aktualizace návodu Gutenberg v malíčku.

Takto to vypadá uvnitř návodu:

Možná ti běží hlavou tyto otázky

Stačí kliknout na otázku, se kterou jsem se trefila, a dostaneš hned odpověď.

Návod je vhodný pro všechny, kdo mají web na WordPressu a využívají v něm editor, který je součástí WordPressu.

Pokud máš Mioweb – používáš wordpressový editor při psaní článků, tj. návod se ti hodí.

Pokud máš Divi, Elementor nebo jiný „builder“, se kterým můžeš editovat nejen stránky, ale i články na blog, pak záleží na tobě, jak se rozhodneš. Blokový editor pro práci s články na blogu stačí, práce s Gutenbergem je rychlejší a články se načítají svižněji, než když se tvoří v nějakém speciálním „builderu“.  Ten je vhodný spíš pro tvorbu stránek, které potřebuješ vymazlit.
Pokud se ale nechceš učit nic nového, články se ti v tvém „builderu“ tvoří dobře a nevadí ti trochu nižší rychlost, bez Gutenbergu (a tudíž i bez tohoto návodu) se obejdeš.

Zatím ano. Měla bys ale vědět, že klasický wordpressový editor časem už nebude podporovaný vývojáři, takže nové verze WordPressu, šablony a pluginy s ním pak už nemusí být kompatibilní.

Čím dřív se s Gutenbergem naučíš pracovat, tím líp – pro tebe i pro tvůj web 😉

Navíc Gutenberg umí mnohem víc než klasický editor. Zvládněš s ním vložit i tlačítko nebo text na obrázek, umí kulaté obrázky a podbarvení textu, zvládne rozdělit stránku do sloupců…

Oficiální technickou podporu poskytuju ke kurzu První krůčky s Wordpressem, který probíhá jen 2× ročně, právě proto, abych mohla podporu garantovat. Není v mých možnostech být nonstop k dispozici jako podpora pro všechny návody, které jsou dostupné bez časového omezení.

Ale neboj, nemám ani ve zvyku nechávat někoho na holičkách. Na případné dotazy a nejasnosti ti ráda odpovím, jen nemůžu slíbit, že to bude obratem. Kde se můžeš ptát, se dozvíš v návodu u každé videolekce.

Videolekce i bonusy v tomto návodu jsou vybrané právě z kurzu První krůčky s Wordpressem. Pokud jsi prošla kurzem, máš už i kompletní návod Gutenberg v malíčku. Znovu si ho už tedy neobjednávej.

Pokud o kurzu První krůčky s WordPressem teprve uvažuješ, můžeš si Gutenberg v malíčku objednat a pustit se do toho bez čekání na další termín kurzu. Celý kurz si pak budeš moct doobjednat za zvýhodněnou cenu.

Chápu, že i to se může stát. V takovém případě stačí, když mi do 2 týdnů od zakoupení návodu napíšeš, že už o něj nemáš zájem, platbu ti pak vrátím zpátky.

Kdo Gutenberg v malíčku vytvořil?

Jmenuju se Petra Vymětalová a funguju jako podpora pro počítačové blondýny.

Baví mě pomáhat webům na svět a sledovat, jak se rozrůstají a získávají si své nadšené publikum.

Mrzí mě, když nestíhám asistovat všem, kdo mě při seznamování s webem žádají o konkrétní rady, nasměrování nebo pomocnou ruku.

Petra Vymětalová kurz práce s WordPressem

A proto jsem se rozhodla předávat své know-how i formou online kurzů a návodů. Jedním z nich je i kurz První krůčky s WordPressem, ze kterého vznikl i návod Gutenberg v malíčku.

Ukázalo se totiž, že mnozí nepotřebují umět ovládat komplet celý web, ale stačí jim jen práce s obsahem. A ten se tvoří právě v Gutenbergu. Navíc ne každý může a chce čekat, až se otevře další běh wordpressového kurzu. S Gutenbergem se tak teď můžeš seznámit kdykoli potřebuješ.

Stačí objednat návod a pustit se do práce.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Dotazy? Nejasnosti?

Neboj se, zeptej se, ráda ti odpovím. Napiš mi na e-mail petra@petravymetalova.cz 😉